Aktuality

14.11.2016 - Podzimní úklid
thumb logo_ZF_FINALVážení přátelé,
s blížícím se koncem kalendářního roku přichází období podzimního úklidu. Zbavte se tedy bezplatně svého firemního elektroodpadu a baterií, případně si nechte přímo z domova odvézt zdarma vysloužilé spotřebiče pomocí projektu Buď líný. Realizujeme bezplatný odvoz veškerých elektrozařízení, která fungovala na elektrický proud nebo baterie včetně ekologické likvidace.

29.08.2016 - Sběrová akce s TS Bohemia
thumb TS BohemiaVe dnech 29.8.2016 až 30.9.2016 bude s naším klientem TS Bohemia probíhat sběrová akce – ELEKTRO DOTACE Během této doby se můžete zbavit vysloužilého elektrozařízení a baterií prostřednictvím našich služeb re:BALÍK a Buď líný. V objednávkách musí být vždy uvedeno heslo: TSBOHEMIA. Za každou objednávku obdržíte od TS BOHEMIA unikátní slevové kódy, které lze využít při nákupu v jejich e-shopu. Pozor: slevy nelze sčítat!
Pospěšte si, akce je časově omezena!

08.08.2016 - Environmentální vzdělávání a workshop Trash Made v TPCA
thumb TPCA-uvodni foto23.7.2016 se na Kmochově ostrově v Kolíně uskutečnil festival, který uspořádala naše Zelená firma - automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín. Do programu byly mimo jiné zařazeny environmentální aktivity. Více informací zde.07.07.2016 - Cena Ď za projekt „Pomáháme gorilám“

cenadNa Nové scéně Národního divadla proběhl 24.6.2016 již 16. ročník předávání Cen Ď, českých cen určeným mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Společnost REMA Systém obdržela Cenu Ď pro mecenáše českých zoologických zahrad za projekt  „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa" . Cílem projektu je ochrana goril nížinných . Tito afričtí lidoopi jsou totiž ohrožováni těžbou tantalu, který je v hojné míře využíván k výrobě miniaturních kondenzátorů, používaných při výrobě mobilních telefonů, ale i v dalších elektronických zařízeních. Za ocenění moc děkujeme.

 
16.06.2016 - Nová služba pro občany „RE:BALÍK“
thumb rebalikVe spolupráci s Českou poštou, s.p. jsme pro Vás připravili novou službu pro odeslání nepotřebných elektrospotřebičů a baterií z domácností. Služba je zdarma a funguje v rámci celé ČR a ze všech poboček České pošty. Prostřednictvím balíku vyplaceného adresátem můžete odeslat veškeré elektrospotřebiče do hmotnosti 20 kg/balík. Více informací naleznete zde.


01.06.2016 - Pozvánka na desátý ročník akce „Mikroklima“
thumb letak_mikroklima2. června 2016 proběhne v době od 9.00 do 18.00 hod v Parku Přátelství na Proseku již desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu s názvem Mikroklima 2016. Dopoledne je určené především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost. Po celý den bude možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi včetně Opravárny, kde budou opraváři opravovat před dětmi a lidmi přístroje a REMY, kde budou pro děti připraveny soutěže a kvízy týkající se problematiky třídění elektroodpadu a baterií. Zároveň budete moci přinést vysloužilá elektrozařízení k opravě či ekologické likvidaci. Těšíme se na Vaši návštěvu!

25.05.2016 - Pozvánka na festival Vyžlovské léto
thumb PlakátV sobotu 4.6.2016 se na koupališti Vyžlovka uskuteční festival „Vyžlovské léto“. Kromě hudebního programu bude připraveno také zážitkové odpoledne pro děti, jehož součástí bude tvůrčí dílna Trash Made, kde si budete moci vyzkoušet výrobu šperků z připravených části vysloužilých elektrozařízení. Ve stánku REMA se pak můžete dozvědět, jak správně třídit odpad a přinést s sebou také drobný elektroodpad a baterie, které pak budou díky Vám ekologicky zlikvidovány. Těšíme se na Vaši návštěvu.

11.04.2016 - Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016
thumb USUC logo inverseZapojte se do chystané úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! Největší dobrovolnická akce v České republice se uskuteční především v sobotu 16. dubna 2016, uklízí se však i v jiných termínech. Akce sdružuje všechny, kterým záleží na přírodě a jejich okolí. Máte chuť a elán přidat ruku k dílu a přičinit se o čistší a krásnější Česko? Letos se bude uklízet na více než 1700 místech po celé republice, přičemž v tuto chvíli již úspěšně proběhlo na 160 tzv. "předskokanských úklidů" a další se budou konat i v průběhu celého roku. Více informací nejdete zde.

31.03.2016 - Informace pro klienty - vykazování ve 2Q/2016
paragrafVážení klienti, rádi bychom Vám připomněli informaci o změně ceníku skupiny 3 elektrozařízení "IT a telekomunikační zařízení" platné od 1. dubna 2016, tzn., ve vykazování uplatníte poprvé za vykazované období 2Q 2016. Ostatní skupiny zůstávají beze změny.
Dále bychom Vám rádi poskytli podrobnější informace k vykazování tonerových/inkoustových kazet s elektrickými částmi dle hmotnosti bez náplně v následujících čtvrtletích, ve vykazování uplatníte také poprvé za období 2Q 2016. K nahlédnutí zde.

16.03.2016 - Jarní úklid elektroodpadu a baterií
thumb Jarni uklidBlíží se první jarní den a my bychom Vám při této příležitosti rádi nabídli „JARNÍ ÚKLID ELEKTROODPADU A BATERIÍ“, který jsme schopni zajistit individuálně firmám, veřejným institucím, obcím, školám, ale i fyzickým osobám přímo z domácností v rámci projektu Buď líný.

Výhody spolupráce s námi:

 • odvoz a ekologická likvidace zdarma
 • potvrzení o ekologické likvidaci
 • soulad s legislativou odpadového hospodářství - režim zpětného odběru výrobku (nejedná se o odpad)
 • spolupráce na základě individuálních potřeb
 • možnost spolupráce bez smluvního vztahu

Objednávku pro svoz můžete založit ZDE.

29.02.2016 - Změna ceníku skupiny 3 elektrozařízení „IT a telekomunikační zařízení“ platná od 1. 4. 2016
paragrafVážení klienti, 
rádi bychom vás informovali o změně ceníku skupiny 3 elektrozařízení „IT a telekomunikační zařízení“ platné od 1. dubna 2016, tzn. ve vykazování uplatníte nový ceník poprvé za vykazované období 2Q 2016. Ostatní skupiny zůstávají beze změny.
 
Konkrétně se jedná o:
 • změnu popisu u položky 3.1.1 – Počítačové skříně se zdrojem el. energie
 • vznik nových ceníkových položek – Interní/externí zdroje el. energie (3.1.3) a Tonerové/inkoustové kazety s elektronickou částí (3.4.5 – 3.4.7)
Nový ceník se zvýrazněnými změnami naleznete zde. Soubor všech ceníků platných od 1. 4. 2016 je ke stažení zde.

25.01.2016 - Vyhlášení soutěže z prosincového vydání „REMA NEWS“
thumb uv_foto_newsDěkujeme všem, kteří se zúčastnili soutěže v prosincovém vydání „REMA NEWS“ a poslali nám reklamní slogan se zapojením slov REMA nebo REMA Systém. Tři výherci obdrží láhev výborného kabinetního bílého vína a designovou zátku z kolekce Trash Made.
 
Vylosováni byli:
 
Lenka Petriláková, společnost Česká správa sociálního zabezpečení se sloganem: „Recykluj... a s REMOU lepší svět podporuj!“
 
Ladislav Černý, jako soukromá osoba využívající projekt pro občany „Buď líný“ se sloganem: „REMA Systém Váš průvodce čistým světem...“
 
Ing. Jana Nehybová, společnost A.P.E. s.r.o. se sloganem: „REMA s recyklací problém nemá...“
 
Všem vylosovaným gratulujeme!

05.01.2016 - Rádi Vám pomůžeme s povánočním úklidem
thumb uvodni_foto_uklidPo Vánocích, kdy lidé dostávají nová elektrozařízení, skončí v popelnicích mnoho starých mixérů, fénů či počítačových klávesnic. Staré elektrospotřebiče a baterie však do směsného odpadu rozhodně nepatří. Obsahují totiž kovy, plasty a jiné cenné suroviny, které jdou díky recyklaci znovu použít, využijte některý z našich Zelených projektů, který je určen pro obce, firmy, ale i školy.
Pokud se potřebujete zbavit objemnějšího zařízení, jako je lednička či pračka, zkuste využít bezplatné služby odvozu vysloužilého elektra. Stačí mít doma alespoň 25 kilogramů elektrospotřebičů, čemuž například přibližně odpovídá váha jednoho mrazáku či jedné staré televize, a udělat v rámci projektu Buď líný rychlou objednávku na internetu či po telefonu. Kompletní možnosti svozu baterií a elektrozařízení naleznete zde.
 
22.12.2015 - PF 2016
thumb REMA PF 2016Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali o plánované celozávodní dovolené, která se uskuteční od 23.12.2015 do 3.1.2016. Hodně pohody a klidu o svátcích vánočních a šťastný vstup do nového roku přeje REMA.17.12.2015 - Nové vydání „REMA NEWS“
thumb uv foto-newsV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. O novinky v projektech se s Vámi ráda podělí naše jednotlivá oddělení, která pro vás „REMA NEWS“ připravila. Prosincové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!30.11.2015 - Seminář Zelené firmy 2015
thumb logo ZF FINAL uvod obrŠestý ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy“ proběhl 10.11.2015 v prostorách ekologického centra Toulcův dvůr. Pro účastníky bylo přichystáno 8 přednášek, jejichž ústředním tématem byl Zpětný odběr jako nástroj oběhového hospodářství.   I letos byla hojná účast a připravené přednášky se zaujetím poslouchalo 60 účastníků. V rámci semináře se odborníci zaměří na problematiku oběhového hospodářství v České republice, na opětovné a materiálové využití odpadu. Více informací zde.
 
16.10.2015 - Pozvánka na Designblok'15
thumb vizual db2015Trash Made se letos již po šesté zúčastní největší výstavy designu a módy ve střední Evropě - Designbloku. Na této mezinárodní přehlídce bude od 22. do 27. 10. 2015 představena nová kolekce designových výrobků z vysloužilých elektrozařízení, tentokrát zaměřena na užitý design. Openstudio, kde naši prezentaci najdete, bude umístěno v pravém křídle secesní budovy Průmyslového paláce. Těšíme se na Vaši návštěvu!

09.10.2015 - Seminář nejen pro Zelené firmy
thumb REMA_color_basicDne 10. 11. 2015 v Toulcově dvoře v Praze proběhne již 6. ročník „Semináře nejen pro Zelenou firmu“. Připravujeme 8 přednášek, které bude propojovat téma: Zpětný odběr jako nástroj oběhového hospodářství. Přihlaste se na seminář ZDE.10.07.2015 - Výroční zpráva za rok 2014
thumb VZ_uvodni fotoVážení zákazníci a klienti,
dovolujeme si Vás informovat o vydání Výroční zprávy za rok 2014, kterou najdete zde. Přejeme Vám příjemné čtení a děkujeme za dosavadní přízeň. Krásné letní dny přeje Vaše REMA07.07.2015 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 17 - Řepy
thumb Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 17 ŘepyMěstská část Praha 17 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 11. 5. – 22. 5. 2015 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

28.04.2015 - Upozornění na změnu adresy
thumb Mapa East BuildingVážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o změně adresy provozovny společnosti REMA na novou adresu (také pro účely doručovací), a to Antala Staška 510/38, Praha 4, 140 00 – administrativní budova East Building. Vstup do budovy je přes recepci B z ulice Pecharova, 4. patro. Podrobnou mapu naleznete zde.


24.04.2015 - Den Země na sídlišti Písnice
thumb uv foto pisnice 2015V pondělí 27.4.2015 jsme se již druhým rokem zúčastnili osvětové akce ke Dni Země pro veřejnost na sídlišti Písnice. Ve stánku REMA se děti, ale i dospělí mohli od 9 do 16 hodin soutěžní formou dozvědět o důležitosti recyklace elektroodpadu a baterií. Více informací zde.20.04.2015 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 101Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili na základě loňských úspěšných akcí pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 20. 04. – 30. 04. 2015 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

13.04.2015 - Zapojte se do akce Ukliďme Česko!
thumb uv foto uklidme CeskoDen "D" letošního ročníku Ukliďme Česko se kvapem blíží a v mapě úklidů už máme zaregistrovaných přes 800 úklidových akcí. Vyberte si z nich na http://www.uklidmecesko.cz/map/ tu svou a pojďte s námi v sobotu 18.4.2015 uklidit Česko!20.03.2015 - Jarní úklid- 1. jarní den
thumb P1050219První jarní den je mezi námi a dovolujeme si Vám nabídnout JARNÍ ÚKLID ELEKTROODPADU A BATERIÍ, který jsme schopni zajistit individuálně firmám, veřejným institucím, obcím, školám, ale i fyzickým osobám přímo z domácností – v rámci projektu Buď líný.
Pamatujte na výhody naši spolupráce:
 • odvoz a ekologická likvidace zdarma
 • potvrzení o ekologické likvidaci
 • soulad s legislativou odpadového hospodářství - režim zpětného odběru výrobku (nejedná se o odpad)
 • spolupráce na základě individuálních potřeb
 • možnost spolupráce bez smluvního vztahu
Objednávejte ZDE.

10.02.2015 - Zpětný odběr nerovná se odpad
thumb znackaRádi bychom Vás informovali o uzavírání evidencí nejen za oblast firemního odpadového hospodářství. Upozorňujeme, že všechna elektrozařízení a baterie, která nám byla odevzdána v rámci zpětného odběru zařízení nesmějí být evidována ve vašich průběžných evidencích o odpadech a způsobech nakládání s nimi. Jedná se o zpětně odebrané výrobky, jejichž průběžnou evidenci o odpadech tak nevedete a pro účel případných kontrol slouží vystavované Potvrzení o ekologické likvidaci jako průkazný doklad o likvidaci.
 
21.01.2015 - Vyhlášení soutěže z prosincového REMA Zpravodaje
thumb uv foto soutez zpravodajDěkujeme všem, kteří se zúčastnili prosincové soutěže a poslali nám správné odpovědi na otázku: „Kolik mobilních telefonů se podařilo vysbírat celkem během velké tříetapové hry „Staň se strážcem pralesa“, kterou vyhlásila Pražská Zoologická zahrada. Celkem se za soutěž podařilo dětem vybrat 6129 mobilních telefonů a výhercem se tak stává Ivo Loužecký z Kralup nad Vltavou. Gratulujeme!

05.01.2015 - Povánoční úklid může odstartovat
thumb P1050219Nevíte kam po Vánocích s vysloužilými bateriemi či elektrospotřebiči? Přímo z domácností a zdarma Vám vše odvezeme díky projektu Buď líný. Nebo můžete využít některý z našich Zelených projektů, který je určen pro obce, firmy, ale i školy.17.12.2014 - PF 2015
thumb REMA PF 2015-p1Vážení zákazníci,
REMA Systém bude od 22. 12. 2014 do 2. 1. 2015 mimo provoz.

Budeme se těšit na spolupráci v novém roce.09.12.2014 - Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. O novinky v projektech se s Vámi ráda podělí naše jednotlivá oddělení, která pro vás „REMA Zpravodaj“ připravila. Prosincové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!18.11.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakat na sberovou akci pro mestskou cast Praha 10Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili na základě loňské úspěšné akce pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 18. 11. – 24. 11. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
12.11.2014 - Projekt Opravárna
thumb UV FOTO OPRAVARNAV sobotu 8. listopadu proběhla historicky první akce v rámci projektu Opravárna. Akce se zúčastnilo přes 200 návštěvníků, převážně seniorů, ale odpoledne přišli i mladší. Podařilo se opravit až 70 procent rozbitých výrobků.  Pro neopravitelnou elektroniku byl na místě připraven kontejner REMA Systém, a nefunkční elektrozařízení a baterie byly po skončení akce odvezeny k recyklaci. Více informací zde.
4.11.2014 - Opra(ka)várna
thumb OpravárnaV sobotu 8. listopadu od 10 do 17 se bude v rámci projektu Opravárna v prostoru Zdrojovny pořádat historicky první Repair Café v Česku. Jde o obdobu akce známé z mnoha světových zemí. Na místě se sejdou opraváři všeho možného, sedí u stolu u kávy či čaje a přijímají zákazníky. Ti jim nosí po celý den své rozbité výrobky, opraváři je opraví a inkasují domluvené peníze. Pokud výrobek na místě opravit nelze, například chybí náhradní díly, oba si vymění kontakty a domluví se na jindy. Pro neopravitelnou elektroniku bude na místě připraven kontejner REMA Systém, kam bude možné nefunkční elektrozařízení a baterie zdarma odevzdat k recyklaci. Více informací zde.
 
26.9.2014 - „Květnický ušák“ v Zelené obci Květnice
thumb uv foto kvetnice zari7. ročník akce „Květnický Ušák“ se konal v sobotu 6. 9. 2014 na louce u rybníka v Květnici. Letos bylo pro děti připraveno 20 soutěžních stanovišť, užili si skákací hrad i trampolínu. V rámci doprovodného programu se uskutečnila vodní bitva v podání členů modelářského klubu, divadelní představení divadla „Ve Tři“, ukázka práce a zásahu speciálních jednotek Policie ČR. Tradičního pasování prvňáčků se zúčastnil jako čestný host sprinter Pavel Maslák, který dětem popřál úspěšné vkročení do školních dnů. Celkem se akce zúčastnilo více než 300 dětí se svými rodiči a prarodiči. Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další ročníky.
4.9.2014 - „Květnický ušák“ v Zelené obci Květnice
thumb uvod foto kvet usakV sobotu 6.9.2014 se můžete těšit na každoroční akci pro děti v obci Květnice. 7. ročník „Květnického ušáka“ se za podpory REMA Systému, a.s. bude odehrávat od 10 do 17 hodin na louce u rybníka. Připraven bude bohatý doprovodný program, soutěže o zajímavé ceny na více než 20-ti stanovištích, pasování prvňáčků, ale také divadlo pro děti. Těšíme se na Vás!


29.8.2014 - Seminář nejen pro Zelené firmy
thumb Seminar uvodni fotoDne 23. 10. 2014 v Mendelově univerzitě v Brně proběhne již 5. ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy“. Opět bude přichystáno 8 přednášek, které propojí praxi a vývoj zpětného odběru výrobků jako prevence vzniku odpadů s komplexním odpadovým hospodářstvím. Více informací zde.14.7.2014 - Vyhlášení soutěže z červnového REMA Zpravodaje
thumb uv foto soutez zpravodajDěkujeme všem, kteří se zúčastnili červnové soutěže a poslali nám svůj básnický počin se zapojením slov: lednička, řešení, REMA Systém a buďme líní. Výherkyní se stává Mgr. Věra Pavlátová z Krupky s básní „Rodinný problém“ Gratulujeme!

 

RODINNÝ PROBLÉM
Máme problém v rodině,
jsem v něm zcela nevinně.
Dosloužila lednička,
jenže vznikla chybička.
Manžel se k odvozu nemá,
samé výmluvy jen hledá.
Takže místo hašteření,
hledám rozumné řešení.
Rema Systém na netu,
vyřeší to v cuku letu.
Buďme tedy klidně líní,
ledničku už odvážejí.

27.6.2014 - Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. Představíme novinky, které se udály v našich projektech a můžete si také zasoutěžit. Červnové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!2.6.2014 - Vyhodnocení sběrové akce Buď líný v městské části Praha 10
thumb logoMěstská část Praha 10 v termínu od 17. 3. – 31. 3. 2014 opakovala podruhé sběrovou akci elektroodpadu a baterií, celkem bylo díky projektu Buď líný vysbíráno 18 500 kg spotřebičů. Nejvíce byly odevzdávány velké domácí spotřebiče, lednice a televizory. Oproti podzimnímu sběru se vysbíralo 3 krát větší množství. Více informací zde.


15.5.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií ve městě Slaný
thumb Plakat - sberova akce SlanyMěsto Slaný a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 19. 5. – 30. 5. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.


5.5.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií v Kynšperku nad Ohří
thumb Plakát na sběrovou akci pro Kynšperk nad Ohří-page-001Město Kynšperk nad Ohří a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 5. 5. – 16. 5. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.


31.3.2014 - Jarní úklid
thumb Jarni uklidAčkoliv většina z nás uklízí po celý rok, tradiční jarní úklid měst a obcí je stále populární. Uspořádejte proto bezplatně pro své občany Velkou sběrovou akci elektroodpadu a baterií. Naše společnost Vám ráda pomůže nejen s přípravou propagačních materiálů, které by občany informovaly o konání akce, ale i s následným odvozem a likvidací nasbíraných elektropřístrojů a baterií. Informační materiály s jednoduchým návodem naleznete zde.

4.3.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 10Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 17. 3. – 31. 3. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

1.3.2014 - Zelené obce mohou pomoci Zeleným školám
thumb voucherMateřské, základní i střední školy ve vaší Zelené obci mohou v novém pololetí soutěžit o hodnotné ceny! Stačí odevzdat vysloužilé elektrospotřebiče a baterie k recyklaci a zapojení se do projektu Zelená škola. Vice informací ZDE.11.2.2014 - Pozor na nelegální výkupy a předávání vysloužilých elektrozařízení neoprávněným osobám
paragrafV souladu s platnou legislativou (zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech) smějí být elektroodpady předávány pouze oprávněné osobě - zpracovateli elektroodpadů, nebo na tzv. místa zpětného odběru či odděleného sběru zřízená kolektivním systémem.
I když máte smlouvu například s kolektivním systémem, ověřte si, zdali nedochází k porušování legislativy na nižších organizačních stupních řízení ve vaší společnosti.
Poslední dobou dochází ze strany právnických osob čím dál častěji k porušování těchto legislativních povinností - především dochází k nelegálním výkupům vysloužilých elektrozařízení od právnických osob nebo k předávání elektrozařízení neoprávněným osobám.
Tuto skutečnost dokumentuje aktuální zjištění České inspekce životního prostředí. Soukromému subjektu byla uložena pokuta ve výši 150 tisíc za neoprávněné převzetí elektroodpadů.
S využitím zdroje: Simona Cigánková, 2014, České inspekce životního prostředí- Aktuality [online].[cit. 7. 1. 2014]. http://www.cizp.cz/3701_Pokuta-za-nelegalni-vykup-a-organizaci-sberu-elektroodpadu

31.1.2014 - Změna sazebníku pro skupinu 5 „Osvětlovací zařízení“
paragrafVážení klienti, výrobci a dovozci, dovolte, abychom Vám oznámili, že s platností od 1.2. 2014 dochází ke změnám sazebníku pro skupinu 5 elektrozařízení. Více informací zde.
 
 
 
 
3.1.2014 - Povánoční úklid
thumb 3.1Nabízíme jednoduchou možnost, jak občanům pomoci s povánočním úklidem vysloužilé elektroniky včetně baterií - odvoz přímo z domácností a zdarma díky projektu Buď líný. Více informací zde.
16.12.2013 - PF 2014
thumb PF2014REMA Systém bude od 23.12.2013 do 1.1.2014 mimo provoz. Budeme se těšit 2.1.2014.

18.11.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb uvodni Plakát na sběrovou akci pro městskou část Praha 10Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 25. 11. – 13. 12. 2013 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
28.10.2013 - Seminář Zelené firmy 2013
thumb uvodni_seminarZF2013Dne 17. 10. 2013 proběhl čtvrtý ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy" s tématem Vývojové trendy v oblasti vysloužilých elektrozařízení a odpadového hospodářství. Čtvrtý ročník se konal poprvé na Moravě, na Ústavu zemědělské, potravinářské a environmentální techniky Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Plný sál se 60 účastníky vyslechl 8 přednášek, včetně komentované prohlídky speciálních laboratoří univerzity. Více informací zde.

21.10.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha-Slivenec
thumb Plakát na sběrovou akci pro Praha-Slivenec-p1Městská část Praha-Slivenec, místní Agenda 21 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 14. 10. – 25. 10. 2013 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

07.10.2013 - Čas podzimních úklidů
thumb Velká sběrová akce - obrázekPřichází období podzimního úklidu. Zbavte se svého firemního elektroodpadu a baterií, uspořádejte „Velkou sběrovou akci„ na jejímž konci obdržíte výslednou environmentální úsporu, případně si nechte přímo z domova odvézt vysloužilé spotřebiče pomocí projektu Buď líný.23.09.2013 - Seminář nejen pro Zelené firmy ´13
thumb Seminar 2013Přihlašování na „Seminář nejen pro Zelené firmy“ OTEVŘENO. Osm zajímavých přednášek na téma „Vývojové trendy v oblasti vysloužilých elektrozařízení a odpadového hospodářství“ bude prezentováno 17.10.2013 v Brně na Mendelově univerzitě. PODROBNOSTI NALEZNETE ZDE.


16.09.2013 - „Květnický ušák“ v Zelené obci Květnice
thumb uv fot5. ročník akce pro děti „Květnický ušák“ se za podpory REMA Systém, a.s. uskutečnil v sobotu 7. září 2013. Připraven byl bohatý doprovodný program, soutěže o zajímavé ceny na více než 20-ti stanovištích, pasování prvňáčků, ale také divadlo pro děti. Návštěvnost byla opravdu hojná a tak jsme v obci Květnice mohli přivítat více než 300 dětí. Za rok se těšíme na viděnou.


21.08.2013 - Možnosti svozu elektrozařízení a baterií
thumb Možnosti svozů elektrozařízení a bateriíPro usnadnění objednávky svozu elektrozařízení a baterií jsme pro Vás připravili přehledné schéma. Více informací o typech svozu, o tom co patří a nepatří do sběrného boxu všech Zelených projektů, postupu objednávky a další užitečné rady najdete zde.12.08.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha-Libuš
thumb Letak-sber elektroMěstská část Praha-Libuš a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané budou moci v termínu 23. 9. – 4. 10. 2013 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

01.08.2013 - Slosování výhry o manžetové knoflíčky Trash Made
thumb Boarded - manzetove knoflicky autor Jana Krovova foto A.JakovlevDěkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže o manžetové knoflíčky Trash Made uveřejněné v červnovém REMA Zpravodaji. Ze správných odpovědí 246 kg na otázku „Kolik váží průměrná objednávka na svoz elektroodpadu v rámci projektu Buď líný?“ jsme vylosovali jednoho výherce. Ing. Janě Nehybové ze společnosti A.P.E. s.r.o. gratulujeme!


01.07.2013 - Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. Představíme novinky, které se udály v našich projektech a můžete si také zasoutěžit o manžetové knoflíčky z kolekce Trash Made. Červnové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!26.06.2013 - Recyklace solárních panelů
thumb uvodni fotoJe Vaše Zelená obec provozovatelem solární elektrárny? Nezmeškejte splnění nových zákonných povinností - zbývá posledních 5 dní k registraci provozovatele do kolektivního systému! Více informací najdete zde.06.05.2013 - Výsledky sběru elektroodpadu a baterií v Řepích
thumb 06.05.2013 RepyBěhem sběrové akce elektroodpadu a baterií, která se konala v dubnu 2013, bylo vysbíráno přes 167 kusů elektrozařízení v celkové váze 6 063 kg. Více informací zde.
 
 
 

04.04.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 17 – Řepy
thumb Svoz elektroodpadu ŘepyMěstská část Praha 17 – Řepy a REMA Systém připravili pro občany mobilní svoz elektroodpadu a baterií. Dne 20.4.2013 je možno zdarma odevzdávat nepotřebná elektrozařízení na deseti sběrných místech nebo si můžete nechat odvést elektroodpad přímo z vaší domácnosti v rámci projektu Buď líný.25.03.2013 - Jarní úklid vyřeší „Velká sběrová akce“
thumb Velká sběrová akce - obrázekZapojte se do „Velké sběrové akce“, která je jedinečným nástrojem, jak posílit povědomí o ekologickém chování ve Vaší Zelené obci, Zelené firmě a okolí. Pomůžeme Vám při organizaci letošního jarního úklidu a navíc výsledkem sběrové akce bude brožurka o materiálovém složení elektroodpadu a ekologické úspoře ve formě CO2 ekvivalentu za recyklovaný materiál.
 
 
15.2.2013 - Zahájení činnosti společnosti REMA PV Systém
thumb Logo PVREMA PV Systém nabízí výrobcům/dovozcům solárních panelů a provozovatelům fotovoltaických elektráren kompletní řešení jejich zákonných povinností, které nově od 1. 1. 2013 ukládá novela zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
REMA PV Systém je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech v roce 2012. Vznik REMA PV Systému je logickým vyústěním aktivit společností REMA Systém a REMA Battery, zabývajících se zpětným odběrem vyřazených elektrozařízení a baterií.

17.12.2012 - PF 2013
thumb PF2013Zelená firma bude od 22.12.2012 do 1.1.2013 mimo provoz. Budeme se těšit 2.1.2013.
 
 
 


14.9.2012 Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 4 – Kunratice

thumb 2012 zari svoz Kunratice v4 FINALMěstská část Praha 4 – Kunratice a REMA Systém připravili pro občany mobilní svoz elektrodpadu a baterií. Dne 22.9.2012 je možno zdarma odevzdávat nepotřebná elektrozařízení na deseti sběrných místech.


11.6.2012 Kunratický dětský den

thumb DSC07445sobotu 9.6.2012 se uskutečnil Kunratický dětský den, tentokrát na téma „Slavíme narozeniny“. Letos se uskutečnil již 30. ročník, kterého se třetím rokem zúčastnila i společnost REMA Systém. Pro děti zde byly připraveny zajímavé hry a mohly se také poučit o recyklaci elektroodpadu. Opět bylo možno přinést do našeho recyklačního stánku elektroodpad a zařadit se tak do slosování o hodnotné ceny. Více informací zde.

25.5.2012 Kunratický dětský den

thumb kunraticky detsky denV sobotu 9.6.2012 se uskuteční Kunratický dětský den, kterého se již třetím rokem zúčastní i společnost REMA Systém. Pro děti zde budou připraveny zajímavé hry a mohou se také poučit o recyklaci elektroodpadu.

 

12.1.2012 – Soutěž o nejlepšího sběrače

thumb zdrojeSoutěž o nejlepšího sběrače o voucher v hodnotě 10 000 Kč na nákup elektroniky dle vlastního výběru pokračuje i v roce 2012. Zelená obec, která v roce 2012 odevzdá nejvíce elektroodpadu, minimálně však 5 tun, vyhrává. Registrační formulář a úplná pravidla soutěže najdete zde.
 
 
Soutěž za rok 2011 už byla uzavřena a vyhodnocena. Všichni účastníci soutěže obdrží drobnou cenu.

19.12.2011 - PF 2012
thumb rema pf 2012REMA Systém je mezi svátky mimo provoz. Budeme se těšit 2.1.2012.

5.11.2011 - BUĎ LÍNÝ
thumb znackaREMA Systém zahájil nový projekt zaměřený na sběr starých elektrospotřebičů přímo z domácností. Projekt funguje v rámci celé ČR a je zdarma. Více informací na www.budliny.cz nebo na 840 550 650840 550 650. Plakát pro informování občanů si můžete stáhnout zde.22.09.2011 - Recyklujeme CD a DVD
CDsNově je možné vhazovat CD a DVD do všech sběrných nádob s logem „Zelená obec", ze kterých pak budou vytříděny a předány k recyklaci. CD a DVD sice nejsou podle oficiální klasifikace elektroodpadem, mnoho lidí to tak ale nevnímá. Novinkou je rovněž zahájení sběru zářivek a tonerů. Rozšířením sběru vyšla společnost REMA Systém vstříc zájmu veřejnosti i firem o jednotnou likvidaci vysloužilých spotřebičů, náplní a nosičů dat.

16.06.2011 -   Mobilní svoz
thumb 31.5.2011 Praha17Ve spolupráci s městskou částí Praha 17 jsme zorganizovali mobilní svoz elektroodadu. Všichni obyvatelé městské části měli 11. 6. 2011 možnost veškerá nepotřebná elektrozařízení a baterie jednoduše odložit u jednoho z 88 kontejnerových stání nebo donést na jedno z devíti míst přímo k našemu vozu.
O mobilní svoz byl velký zájem a hned ráno se nám sešlo více jak 2 800 kg elektroodpadu. Z častých dotazů také vyplynulo, že podobná sběrová akce obyvatelům dlouho chyběla a uvítali by jí častěji.

12.06.2011 -   Kunratický dětský den
thumb DD 111. 6. 2011 proběhl Kunratický dětský den, na kterém měla už po druhé své stanoviště i společnost REMA Systém. Děti se zde mohli poučit o recyklaci elektroodpadu nebo si zahrát některou z dalších zajímavých her. Více informací zde.31.05.2011 -   Velký sběr se prodlužuje
thumb 25.5.2011 zelena obecPro velký zájem ze strany obcí trvale zavádíme možnost odvozu veškerého elektroodadu - od ledničky až po baterie.